Myslíme na děti

Rodinám s dětmi nabízíme během návštěvní sezóny pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Prohlídky jsou sestavené přímo na míru našim nejmenším návštěvníkům. 

Pro naše nejmenší návštěvníky jsme se spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy vytvořili dva speciální dětské okruhy. Čekání na prohlídku si mohou děti zkrátit v dětském koutku v podobě hradu se skluzavkou nebo na cvičné archeologické lokalitě – tedy na pískovišti, na němž si mohou vyzkoušet práci archeologa. Malým princeznám a princům nabízíme zapůjčení krásných kostýmů. Zapůjčení je zdarma oproti vratné záloze. Vaše děti si na dětském webu mohou výlet do Bečova naplánovat samy!

Kromě speciálních dětských prohlídek je od sezóny 2016 také možné využít naší mobilní aplikaci. Aplikace je koncipována jako vícejazyčný audioguide určený pro děti i dospělé, využít ji můžete na trase 1. okruhu Relikviář svatého Maura. Aplikace je zdarma ke stažení pro Android a také pro iOS.

Okruh je určen dětem mezi sedmi až dvanácti lety. Děti jsou do prohlídky aktivně zapojovány, hravou formou za pomoci dotykového modelu v reálné velikosti a komiksu jim průvodce vysvětlí, co je relikviář či relikvie, jaké vzácnosti se v něm ukrývají, a přiblíží život některých světců. Trasa, která je doplněna několika dalšími aktivitami a herními prvky, končí v trezorové místnosti s originálním relikviářem svatého Maura.

 Model relikviáře svatého Maura je využíván také zrakově postiženými. Rádi vám budeme nápomocni v jeho prohlídce, doporučujeme informovat správu zámku o plánované návštěvě předem.

Přednášku o relikviáři svatého Maura si můžete u nás objednat, s modelem relikviáře svatého Maura ve velikosti 1 : 1 za vámi přijedeme a upravíme výklad podle toho, komu bude určen (domovy pro seniory, školy, uzavřené pracovní skupiny, muzea, hosté ubytovacích zařízení, obce apod.).

Prohlídku je po předchozí rezervaci možné absolvovat během celého roku.

Procházka areálem určená nejmladším návštěvníkům od 4 do 8 let. Cesta je inspirovaná dětskou knihou Pohádka o bečovském dávnosnění na motivy reálných historických událostí, kterou získáte k zakoupené vstupence,. takže k zážitku z návštěvy bečovského zámku se budete moci kdykoliv vrátit. Prohlídka zámeckých interiérů je rozšířena o zahrady, štoly tesané do skály a „tajné“ schodiště s vyústěním v salla terreně, kde jsou připraveny k vyzkoušení historické kostýmy, ukázky stolovacího náčiní, historické hry apod.  Všechny prohlídky s dětskými účastníky končí povýšením do šlechtického stavu a obdržením glejtu. Prohlídka je možná pouze v českém jazyce.