Myslíme na děti

Rodinám s dětmi nabízíme během návštěvní sezóny pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Prohlídky jsou sestavené přímo na míru našim nejmenším návštěvníkům.  Z důvodu pandemie covid-19 dočasně mimo provoz!

Pro naše nejmenší návštěvníky jsme se spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy vytvořili dva speciální dětské okruhy. Čekání na prohlídku si mohou děti zkrátit v dětském koutku v podobě hradu se skluzavkou nebo na cvičné archeologické lokalitě – tedy na pískovišti, na němž si mohou vyzkoušet práci archeologa. Malým princeznám a princům nabízíme zapůjčení krásných kostýmů. Zapůjčení je zdarma oproti vratné záloze. Vaše děti si na dětském webu mohou výlet do Bečova naplánovat samy!

Kromě speciálních dětských prohlídek je také možné využít naší mobilní aplikaci. Aplikace je koncipována jako vícejazyčný audioguide určený pro děti i dospělé, využít ji můžete na trase 1. okruhu Relikviář svatého Maura. Aplikace je zdarma ke stažení pro Android a také pro iOS.

Okruh je určen dětem mezi sedmi až dvanácti lety. Děti jsou do prohlídky aktivně zapojovány, hravou formou za pomoci dotykového modelu v reálné velikosti a komiksu jim průvodce vysvětlí, co je relikviář či relikvie, jaké vzácnosti se v něm ukrývají, a přiblíží život některých světců. Trasa, která je doplněna několika dalšími aktivitami a herními prvky, končí v trezorové místnosti s originálním relikviářem svatého Maura.

Model relikviáře svatého Maura je využíván také zrakově postiženými. Rádi vám budeme nápomocni v jeho prohlídce, doporučujeme informovat správu zámku o plánované návštěvě předem.

Přednášku o relikviáři svatého Maura si můžete u nás objednat, s modelem relikviáře svatého Maura ve velikosti 1 : 1 za vámi přijedeme a upravíme výklad podle toho, komu bude určen (domovy pro seniory, školy, uzavřené pracovní skupiny, muzea, hosté ubytovacích zařízení, obce apod.).

Prohlídku je po předchozí rezervaci možné absolvovat během celého roku.

Procházka areálem určená nejmladším návštěvníkům od čtyř do osmi let. Cesta je inspirovaná dětskou knihou Pohádka o bečovském dávnosnění na motivy reálných historických událostí, kterou získáte k zakoupené vstupence,. takže k zážitku z návštěvy bečovského zámku se budete moci kdykoliv vrátit. Prohlídka zámeckých interiérů je rozšířena o zahrady, štoly tesané do skály a „tajné“ schodiště s vyústěním v sala terreně, kde jsou připraveny k vyzkoušení historické kostýmy, ukázky stolovacího náčiní, historické hry apod.  


Nevyužijete nabídku dětských prohlídkových okruhů? Nevadí! Na prohlídkových trasách je instalováno několik prvků pro děti - během prohlídky mohou hledat v expozici zatoulané bečovské ovečky, zahrát si drobné hry nebo prostřednictvím speciálních panelů absolvovat paralelně vlastní prohlídku. 

Na konci každé prohlídky je dětský návštěvník povýšen do šlechtického stavu, získá na památku nobilitační glejt

Chcete se k zážitkům z návštěvy bečovského zámku doma ještě vrátit? Usnadní vám to kniha s názvem Pohádka o bečovském dávnosnění – turistický průvodce pro nejmenší. Pro starší děti je určen pracovní sešit z edice Průvodci s pastelkami, S pastelkami po hradu a zámku Bečov, relikviář svatého Maura. 


Zahájí Vaše dítě brzy další životní etapu, stane se z něj prvňáček? Umožněte mu rozloučení s kamarády ze školky a zároveň oslavte nástup do školy ve velkém stylu! Končí školní rok a Vy očekáváte úspěšné vysvědčení? Oslavte jeho školní úspěchy! Jste třídní učitel a chcete překvapit své žáky? Předejte jim vysvědčení v nádherném prostředí zámecké zahrady! Oslavte narozeniny svého dítěte ve stylu šlechty!
Připravíme prostor pro Vaší oslavu v honosném prostředí zámecké zahrady, v místě s překrásným výhledem, zároveň zajišťujícím dostatečné soukromí. Po kliknutí se objeví více informací o možnostech uspořádání dětských oslav.