Podzimní prázdniny na hradě a zámku Bečov

Bečovský hrad a zámek, který se dlouhodobě zaměřuje na rodiny s  dětmi, prodlužuje sezónu o podzimní prázdniny a pro návštěvníky přichystal ve sváteční den  i  překvapení.

Bečovský hrad a zámek, který se dlouhodobě zaměřuje na rodiny s  dětmi, prodlužuje sezónu o podzimní prázdniny a pro návštěvníky přichystal ve sváteční den  i  překvapení.

 

Bečovský zámek zve k zajímavému podzimnímu výletu – nejen na státní svátek 28. října, ale i po dobu podzimních prázdnin 29. - 30. října budou jeho brány mimořádně otevřeny. Návštěvníci budou moci v rámci otvírací doby navštívit prohlídkové okruhy, zámecké zahrady, okružní komunikaci, či nově zpřístupněnou lezeckou stěnu pod bečovským hradem. Tato stěna byla 1. října uvedena do zkušebního provozu  a jedná se o nabídku bezplatné sportovní aktivity, která je cestou k nevšednímu zážitku poznávání památek. Více informací o lezecké stěně naleznete na https://www.zamek-becov.cz/cs/informace-pro-navstevniky/Lezecka-stena.

 V rámci projektu Myslíme na děti je v areálu připravena celá řada aktivit, které mohou rodiny s dětmi využít; například v dětský koutek v podobě hradu se skluzavkou nebo cvičnou archeologickou lokalitu, kde si mohou vyzkoušet práci archeologa. Malým princeznám a princům nabízíme zdarma zapůjčení krásných kostýmů.

 Správa SHZ Bečov  připravila pro své návštěvníky ve sváteční den 28. října i překvapení v podobě komentovaných prohlídek naučné stezky kolem hradu s autorem jejích edukativních prvků. Tvůrce stezky Radek Míka s vámi vyrazí na cestu kolem hradu v 11.00 a 13.00 ze zámeckého nádvoří. Nově bude také představen hradní list, se kterým na stezce rozluštíte šifru jména Bečov a který budou mít návštěvníci od příští sezóny k dispozici na pokladně zámku. 

Otevírací doba během státního svátku a podzimních prázdnin      9:00 - 16:00

V listopadu se bude otevřeno pouze formou mimořádných prohlídek viz www.zamek-becov.cz

Tisková zpráva ke stažení zde

Fotografie ke stažení