NepřehléDněte

Bečov – strážce pokladu

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Od roku 2013 je státní hrad a zámek Bečov fakultním památkovým objektem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Více o hradu a zámku 

Pokud se k nám chystáte na prohlídku, stáhněte si naší novou aplikaci. Aplikace je určená jak dospělým, tak dětem, které se díky na prohlídce zabaví a zároveň i dozví zajímavé informace. 

Aplikace pro Android a aplikace pro iOS

Rozhlasová hra o vypátrání relikviáře


Akce

19 srp
Netradiční prohlídka

Noční prohlídky hradu a zámku Bečov s Viktorem Braunreiterem

 • Bečov nad Teplou ()
 • 19. 8. 2016 –19. 8. 2016
 • 19.00–19.00
21 srp
Netradiční prohlídka

Putování po erbech na hradě Bečov

 • Bečov nad Teplou ()
 • 21. 8. 2016 –21. 8. 2016
 • 13.00–15.00
9 zář
Netradiční prohlídka

Dobrodružství vápna a písku na hradě Bečov

 • hrad a zámek Bečov ()
 • 9. 9. 2016 –10. 9. 2016
 • 10.00–15.00

Zprávy

Kastelán státního hradu a zámku Bečov získal významné ocenění od HZS Karlovarského kraje

1. 6. 2016

Vybraní příslušníci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje obdrželi medaile za věrnost II. a III. stupně. Ocenění jim udělil generální ředitel HZS ČR generálmajor Drahoslav Ryba. Pamětní medaili ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje obdržel také kastelán státního hradu a zámku Bečov Tomáš Wizovský za osobní přínos k posílení požární ochrany na této státní památce.

Tekutý poklad z Bečova prozkoumán

25. 5. 2016

Na zámku v Bečově experti posoudili třináct vzorků vín ze sbírky 133 lahví nalezených spolu s relikviářem sv. Maura. Za absolutní špičku a nejcennější víno bylo označeno Château d'Yquem z roku 1896. Cena celého bečovského „tekutého pokladu“ byla dříve odhadnuta na 20 milionů korun. Vzhledem k zjištění vynikajícího stavu zkoumaných vzorků je cena zřejmě daleko vyšší.

Změny v provozu státního hradu a zámku Bečov v neděli 22. května 2016

20. 5. 2016

V neděli 22. května proběhne na státním hradu a zámku Bečov neveřejné přechutnání archivních vín. S ohledem na bezpečnost a hladký průběh akce bude upraven návštěvnický provoz.

Tipy na výlet

 • Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

 • Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

 • Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je místem až neznámým. Přesto nabízí to, co mnozí turisté na cestách přírodou hledají – absolutní klid, daleký výhled do krajiny, odpočinek...

Další památky v okolí

Důležité odkazy a Partneři