NepřehléDněte

Bečov – strážce pokladu

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Středověký hrad v současnosti prochází památkovou obnovou a není veřejnosti běžně přístupný. V prostředí hradu pravidelně probíhají tématicky zaměřené mimořádné prohlídky. Plánované prohlídky hradu naleznete v sekci akce.

Od roku 2013 je státní hrad a zámek Bečov fakultním památkovým objektem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Více o hradu a zámku 

Pokud se k nám chystáte na prohlídku, stáhněte si naší novou aplikaci. Aplikace je určená jak dospělým, tak dětem, které se díky na prohlídce zabaví a zároveň i dozví zajímavé informace. 

Aplikace pro Android a aplikace pro iOS

Rozhlasová hra o vypátrání relikviáře


Akce

27 srp
Promítání

Hradozámecká noc na Bečově

 • Bečov nad Teplou ()
 • 27. 8. 2016 –27. 8. 2016
 • 19.00–23.30
9 zář
Netradiční prohlídka

Dobrodružství vápna a písku na hradě - ZRUŠENO

 • hrad a zámek Bečov ()
 • 9. 9. 2016 –10. 9. 2016
 • 10.00–15.00
10 zář
Oživlé památky

Svatba jako z pohádky aneb Den nejen pro snoubence na zámku Bečov

 • Bečov nad Teplou ()
 • 10. 9. 2016 –10. 9. 2016
 • 10.00–17.00

Zprávy

Hradozámecká noc 2016 ve Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji

20. 8. 2016

Velkolepá slavnost hradů a zámků vypukne poslední srpnovou sobotu. Ve středních Čechách se zapojí osmnáct památek, na Ústecku deset a na Karlovarsku Bečov a Kynžvart. Středobodem Hradozámecké noci bude hrad Karlštejn – středisko Lucemburského roku 2016. Hradozámeckou noc pořádá Národní památkový ústav již po sedmé, letos se koná na 96 památkách v celém Česku.

Státní hrad a zámek Bečov hledá snoubence

17. 8. 2016

Hledáme muže, který našel tu pravou! Máte po svém boku svou životní lásku a uvažujete o sňatku? Přemýšlíte o originální a romantické žádosti o ruku?

Edukační centrum Bečov a Památky nás baví na Mezinárodním kulturním festivalu Súhradnice

12. 8. 2016

Kastelán státního hradu a zámku Bečov Mgr. Tomáš Wizovský prezentoval 12. srpna na Mezinárodním kulturním festivalu súHRADnice v Levoči projekt Památky nás baví na příkladu Edukačního centra Bečov. Festival pokračuje i v sobotu 13. srpna, kde budou aktivity projektu Památky nás baví prezentovány u stánku NPÚ.

Tipy na výlet

 • Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

 • Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

 • Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je místem až neznámým. Přesto nabízí to, co mnozí turisté na cestách přírodou hledají – absolutní klid, daleký výhled do krajiny, odpočinek...

Další památky v okolí

Důležité odkazy a Partneři