NepřehléDněte

Bečov – strážce pokladu

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Středověký hrad v současnosti prochází památkovou obnovou a není veřejnosti běžně přístupný. V prostředí hradu pravidelně probíhají tématicky zaměřené mimořádné prohlídky. Plánované prohlídky hradu naleznete v sekci akce.

Od roku 2013 je státní hrad a zámek Bečov fakultním památkovým objektem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Více o hradu a zámku 

Pokud se k nám chystáte na prohlídku, stáhněte si naší novou aplikaci. Aplikace je určená jak dospělým, tak dětem, které se díky na prohlídce zabaví a zároveň i dozví zajímavé informace. 

Aplikace pro Android a aplikace pro iOS


Zprávy

Zámek Bečov má svou mobilní aplikaci

7. 9. 2016

Od letošní sezony nabízíme turistům speciální průvodcovskou mobilní aplikaci, kterou si mohou návštěvníci areálu zdarma stáhnout.

Edukační centrum Bečov a Památky nás baví na Mezinárodním kulturním festivalu Súhradnice

12. 8. 2016

Kastelán státního hradu a zámku Bečov Mgr. Tomáš Wizovský prezentoval 12. srpna na Mezinárodním kulturním festivalu súHRADnice v Levoči projekt Památky nás baví na příkladu Edukačního centra Bečov....

Kastelán státního hradu a zámku Bečov získal významné ocenění od HZS Karlovarského kraje

1. 6. 2016

Vybraní příslušníci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje obdrželi medaile za věrnost II. a III. stupně. Ocenění jim udělil generální ředitel HZS ČR generálmajor Drahoslav Ryba. Pamětní...

Tipy na výlet

  • Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

  • Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

  • Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je místem až neznámým....

Další památky v okolí

Důležité odkazy a Partneři