NepřehléDněte

Bečov – strážce pokladu

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Středověký hrad v současnosti prochází památkovou obnovou a není veřejnosti běžně přístupný. V prostředí hradu pravidelně probíhají tématicky zaměřené mimořádné prohlídky. Plánované prohlídky hradu naleznete v sekci akce.

Od roku 2013 je státní hrad a zámek Bečov fakultním památkovým objektem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Více o hradu a zámku 

Pokud se k nám chystáte na prohlídku, stáhněte si naší novou aplikaci. Aplikace je určená jak dospělým, tak dětem, které se díky na prohlídce zabaví a zároveň i dozví zajímavé informace. 

Aplikace pro Android a aplikace pro iOS


Akce

2 lis
Netradiční prohlídka

Mimořádné prohlídky relikviáře sv. Maura na Bečově

  • Bečov nad Teplou ()
  • 2. 11. 2016 –4. 11. 2016

Zprávy

Prodloužený víkend na památkách

24. 10. 2016

V pátek 28. 10. na státní svátek budou mít návštěvníci památek mladší 18. let vstup zdarma. Vyberte si z připravovaných akcí ve Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji.

Svatba jako z pohádky na zámku Bečov

23. 9. 2016

Asi každá žena se chce ve svůj svatební den cítit jako Popelka, kterou právě odváží na zámek princ. Jedním z nejkrásnějších míst pro pořádání svatebního obřadu je mimořádná památka hrad a...

Zámek Bečov má svou mobilní aplikaci

7. 9. 2016

Od letošní sezony nabízíme turistům speciální průvodcovskou mobilní aplikaci, kterou si mohou návštěvníci areálu zdarma stáhnout.

Tipy na výlet

  • Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

  • Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

  • Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je místem až neznámým....

Důležité odkazy a Partneři