První bečovský questing

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do 80 min
  • Občerstvení: Přímo ve městě se nachází několik restaurací, palačinkárna, večerka. V Bečovské botanické zahradě je návštěvníkům k dispozici stánek s občerstvením.
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

JAK NA TO

Co to je:  Hledací hra, jejímž cílem je projít danou trasu, hledat indicie a nakonec vyřešit tajenku. V rámci Bečova nad Teplou je cesta zaměřena zejména na poznání jednotlivých rodin vlastnících areál hradu a zámku a významných kulturních památek ve městě a jeho okolí.

Co potřebujete k absolvování: Leták s popisem cesty, tužku, otevřené oči a bystrou mysl.

Jak dlouho vám to bude trvat: Projít celou trasu bečovské hledačky pohodlnou chůzí zabere asi 70 - 90 min.

Jsou na cestě nějaká omezení: Na plánované cestě jsou několikery schody, četná stoupání a klesání, místy může být pro některé hledače trasa fyzicky náročná (krátké strmé stoupání po nerovném a nezpevněném terénu).

Hledačka je v provozu dle otevírací doby zámku Bečov.

Leták ke stažení.


Tipy na výlet

Celodenní pěší výlet nás zavede do hlubin bečovských lesů. Najdeme vnitřní pohodu při pohledu na poklidnou hladinu několika rybníků, budeme obdivovat dokonalou práci...

Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je...