První bečovský questing

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do 80 min
  • Občerstvení: Přímo ve městě se nachází několik restaurací, palačinkárna, večerka. V Bečovské botanické zahradě je návštěvníkům k dispozici stánek s občerstvením.
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Po stopách urozených pánů bečovských. Chcete se vydat na poznávací cestu? Tak se teď chvíli věnujte questu!

JAK NA TO

Co to je:  Hledací hra, jejímž cílem je projít danou trasu, hledat indicie a nakonec vyřešit tajenku. V rámci Bečova nad Teplou je cesta zaměřena zejména na poznání jednotlivých rodin vlastnících areál hradu a zámku a významných kulturních památek ve městě a jeho okolí.

Co potřebujete k absolvování: Leták s popisem cesty, tužku, otevřené oči a bystrou mysl.

Jak dlouho vám to bude trvat: Projít celou trasu bečovské hledačky pohodlnou chůzí zabere asi 70 - 90 min.

Jsou na cestě nějaká omezení: Na plánované cestě jsou několikery schody, četná stoupání a klesání, místy může být pro některé hledače trasa fyzicky náročná (krátké strmé stoupání po nerovném a nezpevněném terénu).

Hledačka je v provozu dle otevírací doby zámku Bečov.

Leták ke stažení.


Tipy na výlet

Po náročném výšlapu nám nabídne obec Krásno několik zajímavých památek: hornické muzeum, zvonici, monumentální kostel sv. Kateřiny, pozoruhodnou rozhlednu a ještě...

Město Bečov nad Teplou nabízí kromě hradu a zámku širokou škálu turistických cílů. Neváhejte do některého z nich zavítat při vaší návštěvě Bečova.

Nechte se pozvat k procházce na místo, které patří spíše k těm méně známým. Ba dokonce, v porovnání s památkami ležícími v bezprostřední blízkosti můžeme říci, že je...