Jak se k nám dostanete

Nevíte, jak se jednoduše dostat na Státní hrad a zámek Bečov? Připravili jsme pro vás základní trasy.

 Státní hrad a zámek Bečov najdete ve stejnojmenné obci nad řekou Teplou asi 27 km od Karlových Varů. Pro cestu na Bečov můžete využít několik možností:  

1) Autem

Při cestě na Státní hrad a zámek Bečov autem je nejlepší vyrazit z Karlových Varů po E49 směr Plzeň nebo z Mariánských Lázní po silnici č.230 a dále po ukazatelích.

Parkování:

1) na parkovišti při silnici na Mariánské Lázně pouze osobní automobily

2) na ploše u nádraží

3) na náměstí pouze osobní automobily

4) naproti restauraci Stará pošta, nedaleko železničního přejezdu

5) při křižovatce Plzeňské a Mariánskolázeňské silnice

 

! POZOR !       Od 25. 3. je uzavřena silnice I/20 směr Plzeň, konkrétně serpentiny nad Bečovem. Do Bečova tedy vede objížďka ze směru od Plzněodkaz: ŘSD zavřelo silnici I/20 u Bečova, začala kultivace nebezpečných serpentin

 

2) Vlakem

Vlakové spojení z Karlových Varů na Bečov funguje téměř každou hodinu, z Mariánských Lázní téměř každé dvě hodiny. Vystoupíte na nádraží  a před nádražím se dáte doprava, dále přes most přes řeku Teplou, za mostem doleva a pak už jen městem nahoru k hradu.

 

 

3) Autobusem

Autobusové spojení z Karlových Varů nebo Plzně funguje téměř každou hodinu. Vystoupíte na zastávce u hlavní silnice, kde už uvidíte na kopci hrad a vydáte se směrem k centru města po ukazatelích přímo k hradu 

 

 

4) Na kole

V okolí Bečova nad Teplou vede celá řada turistických tras nebo je možné projet se po silnicích a objevovat krásy CHKO Slavkovský les. Na dolním nádvoří jsou pak u hradní brány umístěny stojany na odstavení Vašeho kola a na horním nádvoří najdete dokovací stanici pro elektrokola. 

POZOR:  Prosíme o ohleduplnost k návštěvníkům. Cyklisté musí své kolo v celém našem areálu vést. Děkujeme za pochopení.