Informace pro návštěvníky

Ačkoliv toto sídlo oplývá bohatými dějinami a kulturními či přírodními památkami, hlavním turistickým lákadlem je bezesporu soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek.

Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale prezentována unikátní románská ostatková schránka relikviář sv. Maura, spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnická památka České republiky.
 
Pokud se k nám chystáte na prohlídku, stáhněte si naší novou aplikaci. Aplikace je určená jak dospělým, tak dětem, které se díky ní na prohlídce zabaví a zároveň i dozví zajímavé informace. 

Parkování

V okolí zámku je placené parkoviště. Přímo na náměstí je městské parkoviště. Další parkoviště se nachází v podhradí v dobré docházkové vzdálenosti.

plán města s vyznačenými parkovacími plochami

Přístupnost

Prohlídky relikviáře sv. Maura a zámeckých interiérů bohužel nejsou bezbariérové. Nádvoří je obtížně přístupné. Po předchozí telefonické nebo písemné domluvě se vám správa SHZ Bečov pokusí zajistit vstup do interiéru zámku. V areálu se zatím nenachází bezbariérové WC. U vstupu do areálu se nachází zvonek pro vozíčkáře.

Zvířata

Mazlíčci mají vstup povolen pouze na první nádvoří. K dispozici je miska s čerstvou vodou.

Cyklisté

 SHZ Bečov je zapojen do projektu Cyklisté vítáni. V areálu zámku jsou stojany na kola, úschovna kol a zavazadel. V pokladně zakoupíte sadu na lepení duší.

Pro děti

Přebalovací pult a stupínky na WC, dětský koutek, speciální dětské prohlídky, cvičná archeologická lokalita, půjčovna kostýmů, dětský web, audioguide pro děti přístupný v aplikaci Bečov, dětské panely v expozici relikviáře svatého Maura, hledání zatoulaných oveček v expozici zámeckých interiérů, povýšení do šlechtického stavu prostřednictvím glejtu, pohádková kniha Pohádka o bečovském dávnosnění, pracovní sešit k relikviáři svatého Maura z edice S pastelkami po hradech a zámcích.

Občerstvení

Před zámkem je večerka, několik restaurací a palačinkárna. Přímo na zámku se nachází kavárna Café de la Libérte, která je otevřená souběžně s otevírací dobou zámku.