Informace pro návštěvníky

Ačkoliv toto sídlo oplývá bohatými dějinami a kulturními či přírodními památkami, hlavním turistickým lákadlem je bezesporu soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek.

Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale prezentována unikátní románská ostatková schránka relikviář sv. Maura, spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnická památka České republiky.
 
Jak se k nám dostanete

Nevíte, jak se jednoduše dostat na Státní hrad a zámek Bečov? Připravili jsme pro vás základní trasy.

 Státní hrad a zámek Bečov najdete ve stejnojmenné obci nad řekou Teplou asi 27 km od Karlových Varů. Pro cestu na Bečov můžete využít několik možností

Parkování

V okolí zámku je placené parkoviště. Přímo na náměstí je městské parkoviště. Další parkoviště se nachází v podhradí v dobré docházkové vzdálenosti.

plán města s vyznačenými parkovacími plochami

Přístupnost

Prohlídky relikviáře sv. Maura a zámeckých interiérů bohužel nejsou bezbariérové. Nádvoří je obtížně přístupné. Po předchozí telefonické nebo písemné domluvě se vám správa SHZ Bečov pokusí zajistit vstup do interiéru zámku. V areálu se zatím nenachází bezbariérové WC. U vstupu do areálu se nachází zvonek pro vozíčkáře.

Zvířata

Mazlíčci mají vstup povolen pouze ve venkovních prostorách. K dispozici mají misky s čerstvou vodou.

Cyklisté

SHZ Bečov je zapojen do projektu Cyklisté vítáni. V areálu zámku jsou stojany na kola, úschovna kol a zavazadel. V pokladně zakoupíte sadu na lepení duší.

Pro děti

Přebalovací pult a stupínky na WC,  speciální dětské prohlídky, cvičná archeologická lokalita,  herní prvky v zahradách í na hradním nádvoří, půjčovna kostýmů, dětský web, dětské panely v expozici relikviáře svatého Maura.

Občerstvení

Přímo na zámku se nachází kavárna Café de la Libérte, která je otevřená souběžně s otevírací dobou zámku. Před zámkem je večerka, několik restaurací a palačinkárna.